Karostas Cietums

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Karostas cietuma, jeb virssardzes ēka ir celta ap 1900. gadu kā hospitālis. No 1905. gada revolūcijas laikiem šeit sāk funkcionēt cietums, kurš pildījis šīs funkcijas līdz pat 1997. gadam. Varām mainoties mainījās ieslodzītie, revolucionārus nomainīja cara armijas matroži, vēlāk vācu armijas dezertieri, tautas ienaidnieki. Tā kā Padomju laikā Karostā bija svarīgs militārs objekts, cietumā tupināja nepaklausīgos padomju armijas karavīrus. Pēdējie „cietuma izmantotāji” bija Latvijas Jūras spēku kareivji, kas šeit izcieta disciplinārsodus.

Karostas Cietumā notikušas daudzas briesmīgas lietas, daudz likteņu salauzts un daudz dzīvību laupīts. Skaidri ir zināms, ka totalitāro režīmu laikā šeit nošauti 150 cilvēku.

Daudz leģendu apvij Karostas Cietumu. Viena no tām stāsta par kādu jaunekli un viņa līgavu. Vācu patruļa 1944. gadā aizturēja puisi aizdomās par dezertēšanu, un ievietoja 18. kamerā. Noticis tas divas nedēļas pirms plānotajām kāzām. Līgava nākusi puisi glābt. Lai iekļūtu cietumā, atdevusi savu godu cietuma sargiem, bet kamerā mīļoto līgavaini tā arī nav sastapusi, viņš bijis jau nošauts. Nespējot izciest notikušā smagumu meitene darījusi sev galu.
Kopš tās dienas viņas tēls, tērpies baltā kleitā, klīst pa cietuma kambariem klaudzinot durvis, trokšņojot un pat izskrūvējot apgaismes lampas. Tā arī šo spoku sauc - Baltā dāma!

Pētīt Karostas Cietuma spokus ir braukuši pat ārvalstu spoku medīšanas profesionāļi.
2009. gadā šeit bija „Ghost Hunters International” pārstāvji, kuri ar speciālu aparatūru apaļu nedēļu pētīja cietumā notiekošo. Rezultātā tika fiksētas vairākas pārdabiskas parādības. Pētījumu norise un izdarītie secinājumi tika rādīti ASV telekanālā „Sci – Fi”.
Pēc pētījuma Karostas cietums tika atdzīts par vienu no spokiem apsēstākajām vietām pasaulē
, kura tikai par mata tiesu atpaliek no slavenā Alkatraz cietuma, uz vientuļas salas ASV Kalifornijas štatā.

Tūristiem Karostas Cietumā ir iespēja izbaudīt dažādas netradicionālas izklaides, sākot no nakšņošanas cietuma kamerā, arestu un pratināšanu, un beidzot ar virsnieku pusdienām cietuma bufetē.

No maija līdz oktobrim Karostas cietums strādā 10:00 – 18:00, kad bez iepriekšējas pieteikšanās var doties ekskursijā pa cietumu, kas notiek gida pavadībā. Pārējā laikā iepriekš jāpiesaka savs apmeklējums.


 

 
 
 
Cietuma apmeklējums
Vienkārša ekskursija
Pieaugušajam
3,00 €
Skolēniem no 7 līdz 16 gadiem, senioriem un studentiem ar apliecībām 1,50 €
Ekskursija ar šova elementiem
Pieaugušajiem 4,50 €
Skolēniem no 7 līdz 16 gadiem, senioriem un studentiem ar apliecībām 3,00 €
Izrāde "Aiz restēm"
Pieaugušajiem
7,00
Skolēniem no 7 līdz 16 gadiem, senioriem un studentiem ar apliecībām 5,00
Nakšņošana
Pieaugušajiem 15,00
Skolēniem no 7 līdz 16 gadiem, senioriem un studentiem ar apliecībām 7,00
Pilna cenu lapa šeit
Darba laiki
Maijs - Oktobris

10:00 - 18:00
Oktobris-Aprilis
ekskursiju sākums pl. 12:00, 13:00, 14:00, 15:00
Adrese: Karostas cietums
Invalīdu iela 4, Karosta, Liepāja, LV-3402, Latvija
Tālr.: +371 26369470
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.karostascietums.lv
Bērniem līdz 14 gadiem un skolēnu grupām